İzmir Reklam ve Tanıtım Fotoğrafçısı, Fotoğraf Eğitimleri, Fotoğraf Yayıncılığı ve Etkinlikler

Paylaş

Belgesel Fotoğraf Projesi Geliştirme Atölyesi

Belgesel Fotoğraf Projesi Geliştirme Atölyesi

Açıklama : Fotoğraf tarihine geçen etkili fotoğrafların hemen hemen hepsi bir konu etrafında üretilen seri fotoğrafların öne çıkanlarıdır. Bir yeri, insan topluluğunu, olayı ya da bunların tamamını barındıran bir hikayeyi görsel bir dille anlatabilmek için doğru bir planlama ve disiplinli bir çalışma gereklidir. Proje Geliştirme programı, kompozisyonu iyi olan fotoğraflarla yetinmeyip, bütüncül bir yaklaşımla sunum yapmak isteyen katılımcıları teknik, görsel ve anlam yönünden bir adım ileri taşımayı hedefler.

İçerik: Fotoğraf projesi nedir?, Konu seçimi, Araştırma, Seri fotoğraf nasıl oluşturulur?, Çekim süreci ve koordinasyon, Doğrudan fotoğrafın türleri, Belgesel Fotoğraf Tarihi, Belgesel Fotoğraf İçerik ve Biçim İlişkisi, Belgesel Fotoğrafta Güncel Yaklaşımlar, Post-dokümanter Fotoğraf Nedir?, Fotoğraf Okumaları ve Değerlendirme, Edisyon - Sunum - Mecra Program yürütücüsü Tuncay Dersinlioğlu ile ilgili detaylı bilgiye www.tuncaydersinlioglu.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Katılım Şartları: Program, fotoğraf serileri oluşturmak isteyen tüm fotoğrafçılara açıktır. Fotoğrafçıların teknik yeterliliklere sahip olduğu varsayılmaktadır. Proje Geliştirme çalışmasının öncelikli hedefi teknik bilgi paylaşımı olmamakla birlikte, katılımcıların yetkinliklerini arttırmaya dönük ip uçları da paylaşılmaktadır.

Danışmanlık Al